Biorezonans ile Sigarayı Bırakma

Sigarayı bırakma kararınız belki de hayatınızın en önemli kararı. Bu kararı aldığınız için sizi kutlarız. Geriye bir tek bu kararı uygulamak kalıyor.

Sigarayı bırakmak çok basittir. Yapmanız gereken tek şey, bundan böyle sigaradan tek bir nefes dahi çekmemektir. Sigarayı bırakmanın kolay olup olmaması ise tamamen size bağlıdır.

Sigara isteği, beynin nikotine fiziksel, kimyasal ve psikolojik olarak bağımlı hale geldikten sonra nikotin alımına son verilmesinin beyinde meydana getirdiği birtakım sıkıntılara pratik bir çözüm önerisinden başka bir şey değildir. Sigara isteği zihnin bir dayatması olduğundan ve insan da istediği takdirde zihnini kontrol edebildiğinden, sigara isteğini kolayca kontrol altına alabilirsiniz.

Bunun için tek bir şart vardır: sigara içmemeye kararlı olmayı sürdürmek. Dediğimiz gibi, bunun kolay veya zor olması tamamen size bağlıdır.

Yeni DİOMAND SHİELD BİOREZONANS FREKANS yöntemiyle, çip kullanılmadan, 45 dakika süren tek seansta  sigarayı bırakabilirsiniz.  DİOMAND SHİELD BİOREZONANS FREKANS cihazıyla kulağınızdaki belirli “refleks” noktalarında yapılan elektriksel uyarım sonucunda beyinde beta-endorfinler, serotonin hormonları salgılanır. Bu hormonlar vücudumuzun mutluluk  hormonlarıdır.

Başvuran kişiler 6 ay boyunca 3 seans uygulama hakkına sahiptir, 15 gün içinde fiziksel, 3 ile 6 ay arasında psikolojik bağımlılıkları sona ermektedir. İlk seansta nikotin reseptörlerini kapatmada başarı oranımız yüzde 80, ikincide ise başarı oranımız yüzde 90dır. Cihaz nikotinden dolayı çoğalan hücreleri bloke edip, beta endorfin ve seratonin salgılatıyor.Hücreler bloke edildiğinde kişiler nikotin ihtiyacı hissetmiyorlar. Beta-endorfinler, nikotin yoksunluğu nedeniyle beyinde meydana gelen sıkıntıların hafif hissedilmesini sağlar bu sayede de zihnin nikotin isteği o kadar şiddetli olmaz, kontrol edilebilir, baş edilebilir bir düzeyde olur. Aynı zamanda bu yöntem ile vücutta sigaraya karşı bir isteksizlik yaratıyor ve 15 gün  süresince sigarayı bırakmadan kaynaklanan yoksunluk belirtilerini ortadan kaldırıyor.

Hiç sigara içmeyen kişilerde vücut herhangi bir sıkıntı anında onunla baş edebilmek için hormonlar salgılar. Ancak sigara kullanan kişilerde nikotin bu hormonları tembelleştirdiğinden, sigara içilmeden bu hormonlar salgılanmıyor. Sistem kişiyi nikotinsizlik durumuna adapte ediyor ve uygulamadan sonra kişiler canlı, enerjik zinde ve mutlu hissediyorlar.

Yöntemin oldukça etkili bir yöntem olup sigarayı bıraktırmadaki başarı oranı % 85 ‘tir.Hastaların çoğu tek seanslık uygulama ile stres ,sıkıntı ,sinirlilik ,konsantrasyon problemi gibi yoksunluk belirtilerini yaşamadan   sigarayı rahatlıkla bırakmaktadırlar.

Beynin nikotinsizlik durumuna fizyolojik adaptasyonu yaklaşık 15 gün sürer. Diğer bir deyişle, beyin 15 gün içinde nikotinden önceki fiziksel yapısına döner ve nikotine fiziksel bağımlılık sona erer. Kısacası, beyindeki fiziksel değişimin meydana getirdiği sıkıntılara çözüm olarak zihnimiz nikotin talep etmeye son verir.

Cihazla kulaktan beyne elektromanyetik dalga yollanarak beta ENDORFİN ,serotonin gibi  hormonları salgılatılıyor, endorfini üç güne kadar artarak, 15 güne kadar da azalarak salgılamaya devam ediyor. Bu süreçte hastada oluşabilecek yoksunluk sendromları (sinirlilik,konsantrasyon problemi,mutsuzluk,baş ağrısı vs.)  mutluluk hormonları ile kolayca atlatılmış olur.

Sigarayı bırakma kararı alanlara DİOMAND SHİELD FREKANS yöntemi ve uzman terapistler eşliğinde hizmet vermekteyiz.

Siz de DİOMAND SHİELD FREKANS yöntemi ile sigarasız yaşama merhaba deyin ve sağlığınıza kavuşun.

Terapiye gelmeden önce:

Bırakma zamanınızı işlerinizin anormal derecede yoğun olduğu ve anormal bir stresin hakim olduğu bir zamana denk getirmeyiniz.

Bayan iseniz adet zamanının hemen öncesine gelmemesine özen gösteriniz.

Gelmeden önce sigarayı azaltmayınız.

Yarım günlük bırakmalar yapmayınız.

Kendinizi denemeye kalkmayınız.

Eskiden içtiğiniz kadar içiniz.

Son akşam alkol almayınız.

Sigarayı bırakma gününün öncesi akşam (mümkünse birkaç gün öncesinden itibaren) alkol almayınız.

Son 6 saat kahve içmeyiniz.

Bir gün öncesinden itibaren bol sıvı almaya başlayınız(Bol su içiniz).

Sigara içmeye devam ediniz.

SİGARAYI ARTIK BÜNYENİZ KABUL ETMEYECEK

Terapiden sonra

DİOMAND SHİELD BİOREZONANS FREKANS cihazı terapisi sonrası, sigaranın içindeki toksik maddelere karşı vücutta bir detoksifikasyon (temizlenme) başlayacağı için hemen su içmeye başlamak gerekmektedir.

Çünkü Sigaraya ait ve dokularınızda yerleşmiş olan toksinlerin vücutla kurmuş olduğu elektromanyetik bağ, BİOREZONANS-Terapi ile kırılmıştır ve bu toksinler olabilecek her yolla vücuttan atılmaya çalışılacaktır.

Bol su içme gerekliliği, bu temizlenme işlemini böbrekler yoluyla hızlandırmak içindir.

Seans sonrası ilk iki gün temizlenmenin en zorlu olduğu dönemdir.

Seans sonrasında yorgunluk ve olabilecek hafif bulantıların sebebi de vücuttan atılmaya çalışılan bu toksinlerdir.

Bu günlerde alkol alınmaması, düzenli kullandığınız ilaçlar dışında ilaç kullanılmaması,

vücudu zorlayacak fiziksel aktivitelerden kaçınılması ve dinlenme önerilir.

Vücudunuzdan atılmaya çalışılan toksinlerin önemli bir atılım yeri de kişinin cildidir.

İlk birkaç gün banyoda biraz daha fazla zaman geçirmek, saunaya girmek veya kese yapmak,

cilt yoluyla atılıma yardımcı olacaktır.

Temizlenmenin bir diğer atılım yolu da bağırsaklar olduğundan, sigara bırakma sonrası olası bir kabızlık durumu için önleminizi almanızı önerilir.

Ancak atılım için barsakları daha yoğun kullanan bünyelerde zaman zaman hafif bir ishal durumuyla karşılaşılabilir.

 Yan Etkisi Var mıdır?

Şimdiye kadar hiçbir ciddi bir yan etki raporlanmamıştır.

Ancak sigara tedavisinin ikincil etkisi olan toksinlerden temizlenme safhasında,

kişilerin özellikle detoks ilgili uyarılara uymaması durumunda halsizlik, bitkinlik, uyuşukluk,

baş ağrısı bulantı, terleme gibi şikayetler yaşanabildiği gözlemlenmiştir.

 Biorezonans Terapi Kimlere Uygulanmaz ?

Biorezonans Terapi, kalp pili taşıyanlara, kalbinde stent olanlara, epilepsi hastalarına,ve hamileliğin ilk üç ayında önerilmez.

Bunun dışındaki herhangi bir sağlık problemi, uygulama için engel değildir.

Biorezonans merkezinde sigarayı bıraktırma ile ilgili yapılan uygulamalar kesinlikle tedavi değildir. Biorezonans ile sigara bırakma konusunda yapılan uygulamalar hiçbir yöntemin alternatifi de değildir.

DİOMAND SHİELD BİOREZONANS FREKANS cihazı/BİCOM OPTİMA cihazı  sigara bıraktırma cihazı olarak icat edilmemiştir. Yapılan 20 senelik çalışmalar süresince, uygulanan çeşitli terapiler esnalarında(özellikle Detoks/arınma programları), sigara içen kişilerin sigara miktarlarını azalttıklarını ve hatta sigara içimini bıraktıkları tespit edilmiştir. Bu gelişimi takip ederek, git gide Detoksifikasyon programlarına sigara sanki alerji yapan etkenmiş gibi yeni geliştirilmiş programlar ilave ederek terapiler geliştirilmiştir. Ancak T.C Sağlık Bakanlığı, Amerika Sağlık Bakanlığı’nın ‘TreatingTobacoUseandClinicalPracticeGuideline 1996′ kaynağına dayanarak, Akupunktur- Hipnoz- Rezonans terapilerini bu alanda bilimsel kanıtı olmadığı için, sigara bıraktırma terapilerinde kullanılmasını, tıbbı cihaz olarak kabul etse de, uygun görmemektedir. Biorezonans Metodunun ancak bir eğitim programı olmasını kabul etmektedir. (07.05.2007 T.C. Sağlık Bankalığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yazı 9242). Dünya Sağlık Örgütü ‘Sigara İÇİMİ/ bağımlılığı bir hastalık olarak kabul etmektedir(İnternationalClassification of Diseases; F.17). Hekimler Türk Tababet Kanunun (Sayı 1219) verdiği yetkilere dayanarak her türlü tedaviyi yapabilirler veya hekim kontrolünde yaptırabilirler. DİOMAND SHİELD BİOREZONANS FREKANS cihazı /BİCOM OPTİMA  cihazı EN İSO 9001:2000 ve EEC 93/42 ve CE sertifikalarına sahip olarak Avrupa da olduğu gibi Türkiye’de tıbbi cihaz IIa Kategorisine girmektedir ve dolayısı ile TIBBİ CİHAZ YÖNETMELİĞİ’ ne tabidir.